Kvadráty: 5861
  Nálezy podle období
Agelenidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Coelotes terrestris (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Eratigena agrestis (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Histopona torpida (C. L. Koch, 1837) Není ohrožený 2x 2x
Tegenaria campestris (C. L. Koch, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Araneidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Araneus angulatus Clerck, 1757 Téměř ohrožený 2x 2x
Araneus triguttatus (Fabricius, 1793) Téměř ohrožený 4x 4x
Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Araniella opisthographa (Kulczyński, 1905) Není ohrožený 2x 2x
Larinioides suspicax (Schrank, 1803) Není ohrožený 1x 1x
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 6x 6x
Zilla diodia (Walckenaer, 1802) Téměř ohrožený 2x 2x
Clubionidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Clubiona pallidula (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Dictynidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Cicurina cicur (Fabricius, 1793) Není ohrožený 2x 2x
Dictyna arundinacea (Linné, 1758) Není ohrožený 6x 6x
Dysderidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) Není ohrožený 2x 2x
Gnaphosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) Není ohrožený 6x 6x
Zelotes electus (C. L. Koch, 1839) Téměř ohrožený 1x 1x
Linyphiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Abacoproeces saltuum (L. Koch, 1872) Není ohrožený 2x 2x
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) Není ohrožený 3x 3x
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Centromerus sellarius (Simon, 1884) Není ohrožený 2x 2x
Diplocephalus picinus (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Entelecara acuminata (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Erigonella hiemalis (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Macrargus rufus (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Maso sundevalli (Westring, 1851) Není ohrožený 3x 3x
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) Není ohrožený 4x 4x
Micrargus subaequalis (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Microneta viaria (Blackwall, 1841) Není ohrožený 4x 4x
Neriene emphana (Walckenaer, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Neriene radiata (Walckenaer, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Oedothorax agrestis (Blackwall, 1853) Není ohrožený 2x 2x
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) Není ohrožený 6x 6x
Pelecopsis elongata (Wider, 1834) Téměř ohrožený 2x 2x
Porrhomma microphthalmum (O. P.-Cambridge, 1871) Není ohrožený 2x 2x
Tapinocyba insecta (L. Koch, 1869) Není ohrožený 2x 2x
Walckenaeria alticeps (Denis, 1952) Není ohrožený 2x 2x
Walckenaeria antica (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Walckenaeria atrotibialis (O. P.-Cambridge, 1878) Není ohrožený 2x 2x
Walckenaeria corniculans (O. P.-Cambridge, 1875) Není ohrožený 4x 4x
Lycosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Arctosa cinerea (Fabricius, 1777) Kriticky ohrožený 1x 1x
Pardosa amentata (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) Není ohrožený 2x 2x
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) Není ohrožený 2x 2x
Piratula latitans (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) Není ohrožený 2x 2x
Trochosa terricola Thorell, 1856 Není ohrožený 2x 2x
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) Není ohrožený 12x 12x
Xerolycosa nemoralis (Westring, 1861) Není ohrožený 6x 6x
Miturgidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Zora silvestris Kulczyński, 1897 Není ohrožený 2x 2x
Philodromidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Philodromus aureolus (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Philodromus dispar Walckenaer, 1826 Není ohrožený 4x 4x
Philodromus emarginatus (Schrank, 1803) Téměř ohrožený 2x 2x
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Phrurolithidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Phrurolithus festivus (C. L. Koch, 1835) Není ohrožený 6x 6x
Pisauridae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Dolomedes fimbriatus (Clerck, 1757) Ohrožený 1x 1x
Salticidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) Není ohrožený 8x 8x
Attulus saltator (O. P.-Cambridge, 1868) Ohrožený 10x 10x
Dendryphantes rudis (Sundevall, 1833) Není ohrožený 3x 3x
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) Není ohrožený 6x 6x
Heliophanus cupreus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Heliophanus flavipes (Hahn, 1832) Není ohrožený 2x 2x
Myrmarachne formicaria (De Geer, 1778) Ohrožený 1x 1x
Phlegra fasciata (Hahn, 1826) Není ohrožený 2x 2x
Salticus zebraneus (C. L. Koch, 1837) Není ohrožený 2x 2x
Talavera aequipes (O. P.-Cambridge, 1871) Není ohrožený 2x 2x
Talavera petrensis (C. L. Koch, 1837) Ohrožený 4x 4x
Segestriidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Segestria senoculata (Linné, 1758) Není ohrožený 2x 2x
Tetragnathidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Metellina mengei (Blackwall, 1869) Není ohrožený 4x 4x
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 Není ohrožený 2x 2x
Tetragnatha pinicola L. Koch, 1870 Není ohrožený 3x 3x
Theridiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Parasteatoda lunata (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Phylloneta sisyphia (Clerck, 1757) Není ohrožený 6x 6x
Platnickina tincta (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 4x 4x
Robertus lividus (Blackwall, 1836) Není ohrožený 2x 2x
Steatoda bipunctata (Linné, 1758) Není ohrožený 2x 2x
Theridion varians Hahn, 1833 Není ohrožený 2x 2x
Thomisidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Diaea dorsata (Fabricius, 1777) Není ohrožený 4x 4x
Ebrechtella tricuspidata (Fabricius, 1775) Není ohrožený 2x 2x
Misumena vatia (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Pistius truncatus (Pallas, 1772) Téměř ohrožený 4x 4x
Xysticus audax (Schrank, 1803) Není ohrožený 6x 6x
Xysticus lanio C. L. Koch, 1835 Téměř ohrožený 2x 2x
Xysticus ulmi (Hahn, 1831) Není ohrožený 2x 2x
Uloboridae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Hyptiotes paradoxus (C. L. Koch, 1834) Není ohrožený 2x 2x

Statistiky

Dle měsíce v roce


Dle nadmořské výšky


Dle metody sběru (123 použitých nálezů)
Zemní pastSamciSamiceMláďataNálezy
Eratigena agrestis (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Tegenaria campestris (C. L. Koch, 1834) 1 0 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 0 3 0 3
Abacoproeces saltuum (L. Koch, 1872) 1 0 0 1
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Erigonella hiemalis (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 0 2 0 1
Micrargus subaequalis (Westring, 1851) 0 1 0 1
Microneta viaria (Blackwall, 1841) 2 0 0 1
Oedothorax agrestis (Blackwall, 1853) 0 1 0 1
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 6 9 0 3
Porrhomma microphthalmum (O. P.-Cambridge, 1871) 3 6 0 1
Tapinocyba insecta (L. Koch, 1869) 1 0 0 1
Walckenaeria alticeps (Denis, 1952) 1 0 0 1
Walckenaeria antica (Wider, 1834) 3 0 0 1
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 2 0 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 0 1 0 1
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) 1 0 0 1
Trochosa terricola Thorell, 1856 2 0 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 5 0 0 4
Xerolycosa nemoralis (Westring, 1861) 6 1 0 3
Zora silvestris Kulczyński, 1897 1 0 0 1
Phrurolithus festivus (C. L. Koch, 1835) 0 4 0 2
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 6 0 0 3
Attulus saltator (O. P.-Cambridge, 1868) 16 3 0 5
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Talavera aequipes (O. P.-Cambridge, 1871) 1 0 0 1
Talavera petrensis (C. L. Koch, 1837) 2 1 0 2
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 0 2 0 1
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 1 0 0 1
SmykSamciSamiceMláďataNálezy
Araneus triguttatus (Fabricius, 1793) 1 2 0 2
Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) 1 1 0 1
Araniella opisthographa (Kulczyński, 1905) 1 1 0 1
Larinioides suspicax (Schrank, 1803) 2 4 0 1
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) 3 1 0 3
Zilla diodia (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Clubiona pallidula (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Dictyna arundinacea (Linné, 1758) 3 8 0 3
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 1 0 0 1
Maso sundevalli (Westring, 1851) 0 1 0 1
Philodromus dispar Walckenaer, 1826 3 3 0 2
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 7 4 8 2
Heliophanus cupreus (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Heliophanus flavipes (Hahn, 1832) 0 2 0 1
Phlegra fasciata (Hahn, 1826) 0 0 3 1
Metellina mengei (Blackwall, 1869) 3 0 0 2
Tetragnatha pinicola L. Koch, 1870 0 4 0 1
Phylloneta sisyphia (Clerck, 1757) 3 2 0 3
Platnickina tincta (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Diaea dorsata (Fabricius, 1777) 2 1 0 2
Misumena vatia (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Pistius truncatus (Pallas, 1772) 0 1 0 1
Xysticus audax (Schrank, 1803) 1 1 0 2
Xysticus lanio C. L. Koch, 1835 0 1 0 1
Xysticus ulmi (Hahn, 1831) 1 0 0 1
Individuální sběrSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 1 2 0 1
Histopona torpida (C. L. Koch, 1837) 0 1 0 1
Araneus angulatus Clerck, 1757 1 0 0 1
Cicurina cicur (Fabricius, 1793) 0 1 0 1
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) 0 1 0 1
Neriene emphana (Walckenaer, 1841) 1 2 0 1
Neriene radiata (Walckenaer, 1841) 0 2 0 1
Pelecopsis elongata (Wider, 1834) 1 0 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 2 1 0 1
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 0 1 0 1
Piratula latitans (Blackwall, 1841) 3 1 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 1 1 0 2
Phrurolithus festivus (C. L. Koch, 1835) 1 0 0 1
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 1 0 1 1
Salticus zebraneus (C. L. Koch, 1837) 1 0 0 1
Segestria senoculata (Linné, 1758) 0 1 1 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Parasteatoda lunata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Steatoda bipunctata (Linné, 1758) 0 1 0 1
Hyptiotes paradoxus (C. L. Koch, 1834) 0 0 1 1
SklepáváníSamciSamiceMláďataNálezy
Entelecara acuminata (Wider, 1834) 1 0 0 1
Philodromus aureolus (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Philodromus emarginatus (Schrank, 1803) 0 1 0 1
Dendryphantes rudis (Sundevall, 1833) 1 0 0 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Platnickina tincta (Walckenaer, 1802) 0 2 0 1
Theridion varians Hahn, 1833 0 1 0 1
Pistius truncatus (Pallas, 1772) 1 0 0 1
ProsevSamciSamiceMláďataNálezy
Centromerus sellarius (Simon, 1884) 0 1 0 1
Diplocephalus picinus (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Macrargus rufus (Wider, 1834) 1 2 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 0 2 0 1
Microneta viaria (Blackwall, 1841) 1 3 0 1
Walckenaeria atrotibialis (O. P.-Cambridge, 1878) 0 1 0 1
Walckenaeria corniculans (O. P.-Cambridge, 1875) 2 1 0 2
 SamciSamiceMláďataNálezy

Dle biotopu (128 použitých nálezů)
pískovnySamciSamiceMláďataNálezy
Eratigena agrestis (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Tegenaria campestris (C. L. Koch, 1834) 1 0 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 0 3 0 3
Abacoproeces saltuum (L. Koch, 1872) 1 0 0 1
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Erigonella hiemalis (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 0 2 0 1
Micrargus subaequalis (Westring, 1851) 0 1 0 1
Microneta viaria (Blackwall, 1841) 2 0 0 1
Oedothorax agrestis (Blackwall, 1853) 0 1 0 1
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 6 9 0 3
Porrhomma microphthalmum (O. P.-Cambridge, 1871) 3 6 0 1
Tapinocyba insecta (L. Koch, 1869) 1 0 0 1
Walckenaeria alticeps (Denis, 1952) 1 0 0 1
Walckenaeria antica (Wider, 1834) 3 0 0 1
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 2 0 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 0 1 0 1
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) 1 0 0 1
Trochosa terricola Thorell, 1856 2 0 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 5 0 0 4
Xerolycosa nemoralis (Westring, 1861) 6 1 0 3
Zora silvestris Kulczyński, 1897 1 0 0 1
Phrurolithus festivus (C. L. Koch, 1835) 0 4 0 2
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 6 0 0 3
Attulus saltator (O. P.-Cambridge, 1868) 16 3 0 5
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Talavera aequipes (O. P.-Cambridge, 1871) 1 0 0 1
Talavera petrensis (C. L. Koch, 1837) 2 1 0 2
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 0 2 0 1
Tetragnatha pinicola L. Koch, 1870 0 4 0 1
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 1 0 0 1
Xysticus audax (Schrank, 1803) 0 4 0 1
Lesní okrajeSamciSamiceMláďataNálezy
Araneus triguttatus (Fabricius, 1793) 1 2 0 2
Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) 1 1 0 1
Araniella opisthographa (Kulczyński, 1905) 1 1 0 1
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) 3 0 0 2
Zilla diodia (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Clubiona pallidula (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Dictyna arundinacea (Linné, 1758) 1 7 0 2
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 1 0 0 1
Entelecara acuminata (Wider, 1834) 1 0 0 1
Maso sundevalli (Westring, 1851) 0 1 0 1
Pelecopsis elongata (Wider, 1834) 1 0 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 1 0 0 1
Philodromus aureolus (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Philodromus dispar Walckenaer, 1826 3 1 0 1
Philodromus emarginatus (Schrank, 1803) 0 1 0 1
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Phrurolithus festivus (C. L. Koch, 1835) 1 0 0 1
Dendryphantes rudis (Sundevall, 1833) 1 0 0 1
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 4 0 0 1
Heliophanus cupreus (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Salticus zebraneus (C. L. Koch, 1837) 1 0 0 1
Metellina mengei (Blackwall, 1869) 3 0 0 2
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Phylloneta sisyphia (Clerck, 1757) 3 1 0 2
Platnickina tincta (Walckenaer, 1802) 1 2 0 2
Theridion varians Hahn, 1833 0 1 0 1
Diaea dorsata (Fabricius, 1777) 2 1 0 2
Misumena vatia (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Pistius truncatus (Pallas, 1772) 1 1 0 2
Xysticus lanio C. L. Koch, 1835 0 1 0 1
Xysticus ulmi (Hahn, 1831) 1 0 0 1
ruderálySamciSamiceMláďataNálezy
Larinioides suspicax (Schrank, 1803) 2 4 0 1
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Dictyna arundinacea (Linné, 1758) 2 1 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 2 1 0 1
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 0 1 0 1
Piratula latitans (Blackwall, 1841) 3 1 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 0 1 0 1
Philodromus dispar Walckenaer, 1826 0 2 0 1
Tetragnatha pinicola L. Koch, 1870 0 4 0 1
Phylloneta sisyphia (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Xysticus audax (Schrank, 1803) 1 1 0 2
Lesy vyšších poloh a strmých svahůSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 1 2 0 1
Cicurina cicur (Fabricius, 1793) 0 1 0 1
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) 0 1 0 1
Macrargus rufus (Wider, 1834) 1 2 0 1
Neriene emphana (Walckenaer, 1841) 1 2 0 1
Segestria senoculata (Linné, 1758) 0 1 1 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Parasteatoda lunata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Steatoda bipunctata (Linné, 1758) 0 1 0 1
bučiny nižších polohSamciSamiceMláďataNálezy
Centromerus sellarius (Simon, 1884) 0 1 0 1
Diplocephalus picinus (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 0 2 0 1
Microneta viaria (Blackwall, 1841) 1 3 0 1
Walckenaeria atrotibialis (O. P.-Cambridge, 1878) 0 1 0 1
Walckenaeria corniculans (O. P.-Cambridge, 1875) 2 1 0 2
písčinySamciSamiceMláďataNálezy
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 1 0 0 1
Maso sundevalli (Westring, 1851) 0 1 0 1
Dendryphantes rudis (Sundevall, 1833) 1 0 0 1
Ebrechtella tricuspidata (Fabricius, 1775) 2 0 0 1
mezofilní loukySamciSamiceMláďataNálezy
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 3 4 8 1
Phlegra fasciata (Hahn, 1826) 0 0 3 1
výsadby jehličnanůSamciSamiceMláďataNálezy
Histopona torpida (C. L. Koch, 1837) 0 1 0 1
Neriene radiata (Walckenaer, 1841) 0 2 0 1
Louky a pastvinySamciSamiceMláďataNálezy
Heliophanus flavipes (Hahn, 1832) 0 2 0 1
travnaté stepiSamciSamiceMláďataNálezy
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 1 0 1 1
pasekySamciSamiceMláďataNálezy
Araneus angulatus Clerck, 1757 1 0 0 1
 SamciSamiceMláďataNálezy

Česká arachnologická společnost © 2008-2018