Kvadráty: 5752
  Nálezy podle období
Agelenidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Eratigena agrestis (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 9x 9x
Eratigena atrica (C. L. Koch, 1843) Není ohrožený 2x 2x
Araneidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Araneus sturmi (Hahn, 1831) Téměř ohrožený 2x 2x
Araniella opisthographa (Kulczyński, 1905) Není ohrožený 2x 2x
Atypidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Atypus muralis (Bertkau, 1890) Silně ohrožený 3x 1x 4x
Clubionidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Clubiona brevipes Blackwall, 1841 Téměř ohrožený 2x 2x
Dictynidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Cicurina cicur (Fabricius, 1793) Není ohrožený 2x 2x
Dysderidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) Není ohrožený 6x 6x
Gnaphosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Berlandina cinerea (Menge, 1872) Silně ohrožený 2x 2x
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 8x 8x
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) Není ohrožený 4x 4x
Drassyllus praeficus (L. Koch, 1866) Není ohrožený 2x 2x
Gnaphosa lucifuga (Walckenaer, 1802) Téměř ohrožený 2x 2x
Gnaphosa lugubris (C. L. Koch, 1839) Téměř ohrožený 2x 2x
Gnaphosa opaca Herman, 1879 Ohrožený 2x 2x
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) Není ohrožený 6x 6x
Zelotes electus (C. L. Koch, 1839) Téměř ohrožený 4x 4x
Zelotes erebeus (Thorell, 1871) Ohrožený 2x 2x
Zelotes longipes (L. Koch, 1866) Téměř ohrožený 4x 4x
Zelotes petrensis (C. L. Koch, 1839) Není ohrožený 2x 2x
Linyphiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) Není ohrožený 2x 2x
Bathyphantes nigrinus (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) Není ohrožený 4x 4x
Centromerus capucinus (Simon, 1884) Silně ohrožený 2x 2x
Centromerus sylvaticus (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Ceratinella brevis (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Diplocephalus latifrons (O. P.-Cambridge, 1863) Není ohrožený 2x 2x
Diplostyla concolor (Wider, 1834) Není ohrožený 6x 6x
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Gongylidium rufipes (Linné, 1758) Není ohrožený 2x 2x
Improphantes geniculatus (Kulczyński, 1898) Silně ohrožený 2x 2x
Lepthyphantes minutus (Blackwall, 1833) Není ohrožený 2x 2x
Leptorhoptrum robustum (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) Není ohrožený 2x 2x
Micrargus subaequalis (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Nematogmus sanguinolentus (Walckenaer, 1841) Ohrožený 4x 4x
Neriene montana (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) Není ohrožený 2x 2x
Panamomops inconspicuus (Miller & Valešová, 1964) Silně ohrožený 4x 4x
Stemonyphantes lineatus (Linné, 1758) Není ohrožený 10x 10x
Tenuiphantes mengei (Kulczyński, 1887) Není ohrožený 2x 2x
Walckenaeria acuminata Blackwall, 1833 Není ohrožený 2x 2x
Liocranidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Agroeca cuprea Menge, 1873 Téměř ohrožený 1x 1x
Liocranum rupicola (Walckenaer, 1830) Není ohrožený 2x 2x
Lycosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Alopecosa farinosa (Herman, 1879) Není ohrožený 2x 2x
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) Není ohrožený 8x 8x
Alopecosa schmidti (Hahn, 1835) Silně ohrožený 4x 4x
Arctosa figurata (Simon, 1876) Ohrožený 2x 2x
Aulonia albimana (Walckenaer, 1805) Není ohrožený 14x 14x
Pardosa alacris (C. L. Koch, 1833) Není ohrožený 2x 2x
Pardosa amentata (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) Ohrožený 12x 12x
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 8x 8x
Pardosa monticola (Clerck, 1757) Téměř ohrožený 2x 2x
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) Není ohrožený 6x 6x
Pardosa pullata (Clerck, 1757) Není ohrožený 12x 12x
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) Není ohrožený 4x 4x
Piratula latitans (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Trochosa robusta (Simon, 1876) Téměř ohrožený 6x 6x
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) Není ohrožený 2x 2x
Trochosa terricola Thorell, 1856 Není ohrožený 6x 6x
Mimetidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Ero furcata (Villers, 1789) Není ohrožený 4x 4x
Miturgidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Zora spinimana (Sundevall, 1833) Není ohrožený 2x 2x
Philodromidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Thanatus arenarius L. Koch, 1872 Ohrožený 2x 2x
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 4x 4x
Pisauridae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Salticidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Asianellus festivus (C. L. Koch, 1834) Téměř ohrožený 2x 2x
Euophrys frontalis (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Salticus scenicus (Clerck, 1757) Není ohrožený 1x 1x
Segestriidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Segestria senoculata (Linné, 1758) Není ohrožený 2x 2x
Tetragnathidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Pachygnatha clercki Sundevall, 1823 Není ohrožený 2x 2x
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 Není ohrožený 12x 12x
Tetragnatha montana Simon, 1874 Není ohrožený 2x 2x
Theridiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) Není ohrožený 2x 2x
Platnickina tincta (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Robertus lividus (Blackwall, 1836) Není ohrožený 2x 2x
Thomisidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Ozyptila atomaria (Panzer, 1801) Není ohrožený 8x 8x
Ozyptila claveata (Walckenaer, 1837) Téměř ohrožený 6x 6x
Synema globosum (Fabricius, 1775) Téměř ohrožený 2x 2x
Xysticus acerbus Thorell, 1872 Není ohrožený 2x 2x
Xysticus audax (Schrank, 1803) Není ohrožený 2x 2x
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x 4x
Xysticus erraticus (Blackwall, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Xysticus kochi Thorell, 1872 Není ohrožený 2x 2x 4x
Xysticus striatipes L. Koch, 1870 Ohrožený 4x 4x
Titanoecidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) Není ohrožený 4x 4x
Zodariidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) Není ohrožený 2x 2x

Fotografie

Statistiky

Dle měsíce v roce


Dle nadmořské výšky


Dle metody sběru (153 použitých nálezů)
Zemní pastSamciSamiceMláďataNálezy
Eratigena agrestis (Walckenaer, 1802) 13 9 0 4
Araniella opisthographa (Kulczyński, 1905) 1 0 0 1
Cicurina cicur (Fabricius, 1793) 1 0 0 1
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) 3 1 0 3
Berlandina cinerea (Menge, 1872) 0 0 1 1
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) 3 1 0 4
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) 1 2 0 2
Drassyllus praeficus (L. Koch, 1866) 2 0 0 1
Gnaphosa lucifuga (Walckenaer, 1802) 1 1 0 1
Gnaphosa lugubris (C. L. Koch, 1839) 1 0 0 1
Gnaphosa opaca Herman, 1879 1 0 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 7 6 0 3
Zelotes electus (C. L. Koch, 1839) 1 1 0 2
Zelotes longipes (L. Koch, 1866) 3 0 0 2
Zelotes petrensis (C. L. Koch, 1839) 0 1 0 1
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 1 0 0 1
Bathyphantes nigrinus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) 3 8 0 2
Centromerus capucinus (Simon, 1884) 1 0 0 1
Centromerus sylvaticus (Blackwall, 1841) 2 2 0 1
Ceratinella brevis (Wider, 1834) 0 1 0 1
Diplocephalus latifrons (O. P.-Cambridge, 1863) 1 0 0 1
Diplostyla concolor (Wider, 1834) 3 1 0 3
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) 1 0 0 1
Improphantes geniculatus (Kulczyński, 1898) 0 1 0 1
Leptorhoptrum robustum (Westring, 1851) 1 0 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 1 0 0 1
Micrargus subaequalis (Westring, 1851) 0 1 0 1
Nematogmus sanguinolentus (Walckenaer, 1841) 2 2 1 2
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 0 1 0 1
Panamomops inconspicuus (Miller & Valešová, 1964) 1 1 0 2
Stemonyphantes lineatus (Linné, 1758) 7 12 0 5
Tenuiphantes mengei (Kulczyński, 1887) 0 1 0 1
Walckenaeria acuminata Blackwall, 1833 1 1 0 1
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 25 1 0 2
Alopecosa farinosa (Herman, 1879) 10 1 0 1
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 20 2 3 4
Alopecosa schmidti (Hahn, 1835) 3 0 0 2
Arctosa figurata (Simon, 1876) 0 0 1 1
Aulonia albimana (Walckenaer, 1805) 11 2 3 7
Pardosa alacris (C. L. Koch, 1833) 16 0 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 37 5 0 1
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) 12 13 7 6
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) 17 0 0 4
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 27 16 0 3
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 27 4 0 6
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 93 8 0 1
Piratula latitans (Blackwall, 1841) 5 0 0 1
Trochosa robusta (Simon, 1876) 14 7 0 3
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) 13 1 0 1
Trochosa terricola Thorell, 1856 5 1 0 3
Ero furcata (Villers, 1789) 0 1 1 2
Zora spinimana (Sundevall, 1833) 1 0 0 1
Thanatus arenarius L. Koch, 1872 1 0 0 1
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) 1 0 1 2
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 3 2 0 2
Asianellus festivus (C. L. Koch, 1834) 1 0 0 1
Euophrys frontalis (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Pachygnatha clercki Sundevall, 1823 1 0 0 1
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 13 14 0 6
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) 0 1 0 1
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 1 0 0 1
Ozyptila atomaria (Panzer, 1801) 6 0 0 4
Ozyptila claveata (Walckenaer, 1837) 3 0 0 3
Xysticus acerbus Thorell, 1872 2 0 0 1
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) 2 0 0 1
Xysticus erraticus (Blackwall, 1834) 0 1 0 1
Xysticus kochi Thorell, 1872 1 0 0 1
Xysticus striatipes L. Koch, 1870 10 0 0 2
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) 4 0 0 1
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) 1 0 0 1
Individuální sběrSamciSamiceMláďataNálezy
Eratigena atrica (C. L. Koch, 1843) 0 2 0 1
Atypus muralis (Bertkau, 1890) 0 1 0 1
Clubiona brevipes Blackwall, 1841 0 1 0 1
Zelotes erebeus (Thorell, 1871) 0 1 0 1
Gongylidium rufipes (Linné, 1758) 1 1 0 1
Lepthyphantes minutus (Blackwall, 1833) 0 1 0 1
Neriene montana (Clerck, 1757) 1 1 0 1
Liocranum rupicola (Walckenaer, 1830) 1 0 0 1
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 0 2 0 1
Salticus scenicus (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Segestria senoculata (Linné, 1758) 0 1 0 1
Tetragnatha montana Simon, 1874 1 1 0 1
Platnickina tincta (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) 0 0 1 1
 SamciSamiceMláďataNálezy

Dle biotopu (140 použitých nálezů)
skalní stepi na vápenciSamciSamiceMláďataNálezy
Eratigena agrestis (Walckenaer, 1802) 13 9 0 4
Araniella opisthographa (Kulczyński, 1905) 1 0 0 1
Cicurina cicur (Fabricius, 1793) 1 0 0 1
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) 2 1 0 2
Berlandina cinerea (Menge, 1872) 0 0 1 1
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) 3 1 0 4
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) 1 2 0 2
Drassyllus praeficus (L. Koch, 1866) 2 0 0 1
Gnaphosa lucifuga (Walckenaer, 1802) 1 1 0 1
Gnaphosa lugubris (C. L. Koch, 1839) 1 0 0 1
Gnaphosa opaca Herman, 1879 1 0 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 7 6 0 3
Zelotes electus (C. L. Koch, 1839) 1 1 0 2
Zelotes longipes (L. Koch, 1866) 3 0 0 2
Zelotes petrensis (C. L. Koch, 1839) 0 1 0 1
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 1 0 0 1
Centromerus capucinus (Simon, 1884) 1 0 0 1
Centromerus sylvaticus (Blackwall, 1841) 2 2 0 1
Ceratinella brevis (Wider, 1834) 0 1 0 1
Diplostyla concolor (Wider, 1834) 1 0 0 1
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) 1 0 0 1
Improphantes geniculatus (Kulczyński, 1898) 0 1 0 1
Micrargus subaequalis (Westring, 1851) 0 1 0 1
Nematogmus sanguinolentus (Walckenaer, 1841) 2 2 1 2
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 0 1 0 1
Panamomops inconspicuus (Miller & Valešová, 1964) 1 1 0 2
Stemonyphantes lineatus (Linné, 1758) 7 12 0 5
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 25 1 0 2
Alopecosa farinosa (Herman, 1879) 10 1 0 1
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 20 2 3 4
Alopecosa schmidti (Hahn, 1835) 3 0 0 2
Arctosa figurata (Simon, 1876) 0 0 1 1
Aulonia albimana (Walckenaer, 1805) 8 2 3 6
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) 12 13 7 6
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 9 1 0 3
Trochosa robusta (Simon, 1876) 14 7 0 3
Trochosa terricola Thorell, 1856 5 1 0 3
Ero furcata (Villers, 1789) 0 1 1 2
Zora spinimana (Sundevall, 1833) 1 0 0 1
Thanatus arenarius L. Koch, 1872 1 0 0 1
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) 1 0 1 2
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 3 2 0 2
Asianellus festivus (C. L. Koch, 1834) 1 0 0 1
Euophrys frontalis (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 12 13 0 5
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) 0 1 0 1
Ozyptila atomaria (Panzer, 1801) 6 0 0 4
Ozyptila claveata (Walckenaer, 1837) 3 0 0 3
Xysticus acerbus Thorell, 1872 2 0 0 1
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) 2 0 0 1
Xysticus erraticus (Blackwall, 1834) 0 1 0 1
Xysticus kochi Thorell, 1872 1 0 0 1
Xysticus striatipes L. Koch, 1870 10 0 0 2
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) 4 0 0 1
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) 1 0 0 1
Lesní cestaSamciSamiceMláďataNálezy
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) 2 4 0 1
Diplocephalus latifrons (O. P.-Cambridge, 1863) 1 0 0 1
Diplostyla concolor (Wider, 1834) 1 0 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 1 0 0 1
Tenuiphantes mengei (Kulczyński, 1887) 0 1 0 1
Walckenaeria acuminata Blackwall, 1833 1 1 0 1
Aulonia albimana (Walckenaer, 1805) 3 0 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 37 5 0 1
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) 7 0 0 1
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 1 1 0 1
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 93 8 0 1
Piratula latitans (Blackwall, 1841) 5 0 0 1
Pachygnatha clercki Sundevall, 1823 1 0 0 1
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 1 0 0 1
kamenolomySamciSamiceMláďataNálezy
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) 1 0 0 1
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) 1 4 0 1
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 20 14 0 1
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 18 1 0 1
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) 13 1 0 1
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 1 1 0 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
LesySamciSamiceMláďataNálezy
Eratigena atrica (C. L. Koch, 1843) 0 2 0 1
Lepthyphantes minutus (Blackwall, 1833) 0 1 0 1
Liocranum rupicola (Walckenaer, 1830) 1 0 0 1
Segestria senoculata (Linné, 1758) 0 1 0 1
Skalní a suťové biotopySamciSamiceMláďataNálezy
Agroeca cuprea Menge, 1873 0 1 0 1
Salticus scenicus (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Lesní okrajeSamciSamiceMláďataNálezy
Pardosa alacris (C. L. Koch, 1833) 16 0 0 1
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
městské parkySamciSamiceMláďataNálezy
Clubiona brevipes Blackwall, 1841 0 1 0 1
 SamciSamiceMláďataNálezy

Česká arachnologická společnost © 2008-2018