Kvadráty: 5645
  Nálezy podle období
Agelenidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Coelotes terrestris (Wider, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Tegenaria silvestris (L. Koch, 1872) Není ohrožený 2x 2x
Textrix denticulata (Olivier, 1789) Téměř ohrožený 4x 4x
Araneidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Argiope bruennichi (Scopoli, 1772) Není ohrožený 2x 2x
Gibbaranea bituberculata (Walckenaer, 1802) Téměř ohrožený 2x 2x
Hypsosinga albovittata (Westring, 1851) Téměř ohrožený 4x 4x
Hypsosinga sanguinea (C. L. Koch, 1844) Není ohrožený 2x 2x
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 4x 4x
Clubionidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Clubiona neglecta O. P.-Cambridge, 1862 Není ohrožený 2x 2x
Clubiona reclusa O. P.-Cambridge, 1863 Není ohrožený 2x 2x
Dictynidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Brigittea latens (Fabricius, 1775) Ohrožený 4x 4x
Dictyna arundinacea (Linné, 1758) Není ohrožený 2x 2x
Dysderidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) Není ohrožený 6x 6x
Eresidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Eresus kollari (Rossi, 1846) Ohrožený 1x 1x
Eresus sandaliatus (Martini & Goeze, 1778) Kriticky ohrožený 1x 3x 4x
Gnaphosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Callilepis nocturna (Linné, 1758) Ohrožený 2x 2x
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 8x 8x
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) Není ohrožený 2x 2x
Gnaphosa opaca Herman, 1879 Ohrožený 2x 2x
Micaria formicaria (Sundevall, 1831) Ohrožený 2x 2x
Linyphiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Acartauchenius scurrilis (O. P.-Cambridge, 1872) Ohrožený 1x 1x
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) Není ohrožený 2x 2x
Bathyphantes approximatus (O. P.-Cambridge, 1871) Není ohrožený 2x 2x
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Dismodicus bifrons (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Erigone atra Blackwall, 1833 Není ohrožený 2x 2x
Linyphia triangularis (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Mermessus trilobatus (Emerton, 1882) Není ohrožený 1x 1x
Microlinyphia pusilla (Sundevall, 1830) Není ohrožený 2x 2x
Piniphantes pinicola (Simon, 1884) Kriticky ohrožený 1x 1x
Pocadicnemis pumila (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Theonina cornix (Simon, 1881) Ohrožený 2x 2x
Walckenaeria simplex Chyzer, 1894 Ohrožený 1x 1x
Liocranidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Agroeca lusatica (L. Koch, 1875) Ohrožený 2x 2x
Lycosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Alopecosa farinosa (Herman, 1879) Není ohrožený 2x 2x
Aulonia albimana (Walckenaer, 1805) Není ohrožený 2x 2x
Pardosa agrestis (Westring, 1861) Není ohrožený 2x 2x
Pardosa amentata (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) Ohrožený 14x 14x
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Pardosa monticola (Clerck, 1757) Téměř ohrožený 2x 2x
Pardosa palustris (Linné, 1758) Není ohrožený 10x 10x
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) Není ohrožený 4x 4x
Pardosa pullata (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) Není ohrožený 14x 14x
Pardosa saltans Töpfer-Hofmann, 2000 Není ohrožený 2x 2x
Pirata piraticus (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) Není ohrožený 2x 2x
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) Není ohrožený 2x 2x
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) Není ohrožený 2x 2x
Mimetidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Ero aphana (Walckenaer, 1802) Téměř ohrožený 2x 2x
Miturgidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Zora manicata Simon, 1878 Ohrožený 2x 2x
Zora spinimana (Sundevall, 1833) Není ohrožený 4x 4x
Philodromidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Thanatus formicinus (Clerck, 1757) Téměř ohrožený 2x 2x
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 4x 4x
Pholcidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Pholcus opilionoides (Schrank, 1781) Není ohrožený 8x 8x
Pisauridae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) Není ohrožený 4x 4x
Salticidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Asianellus festivus (C. L. Koch, 1834) Téměř ohrožený 2x 2x
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) Není ohrožený 10x 10x
Heliophanus cupreus (Walckenaer, 1802) Není ohrožený 2x 2x
Heliophanus flavipes (Hahn, 1832) Není ohrožený 2x 2x
Phlegra fasciata (Hahn, 1826) Není ohrožený 4x 4x
Salticus scenicus (Clerck, 1757) Není ohrožený 6x 6x
Sibianor aurocinctus (Ohlert, 1865) Téměř ohrožený 4x 4x
Tetragnathidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 Není ohrožený 2x 2x
Tetragnatha extensa (Linné, 1758) Není ohrožený 2x 2x
Theridiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) Není ohrožený 6x 6x
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) Není ohrožený 4x 4x
Phylloneta impressa (L. Koch, 1881) Není ohrožený 4x 4x
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) Není ohrožený 2x 2x
Theridion betteni Wiehle, 1960 Téměř ohrožený 2x 2x
Thomisidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Ebrechtella tricuspidata (Fabricius, 1775) Není ohrožený 2x 2x
Misumena vatia (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Titanoecidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) Není ohrožený 4x 4x
Trogulidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Trogulus closanicus Avram, 1971 1x 1x
Zodariidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) Není ohrožený 4x 4x

Statistiky

Dle měsíce v roce


Dle nadmořské výšky


Dle metody sběru (132 použitých nálezů)
Individuální sběrSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 0 1 0 1
Tegenaria silvestris (L. Koch, 1872) 1 0 0 1
Textrix denticulata (Olivier, 1789) 0 1 2 2
Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) 0 2 0 1
Gibbaranea bituberculata (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Hypsosinga albovittata (Westring, 1851) 0 2 0 2
Hypsosinga sanguinea (C. L. Koch, 1844) 1 1 0 1
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) 2 1 2 2
Clubiona neglecta O. P.-Cambridge, 1862 2 1 0 1
Clubiona reclusa O. P.-Cambridge, 1863 1 0 0 1
Brigittea latens (Fabricius, 1775) 1 4 0 2
Dictyna arundinacea (Linné, 1758) 0 1 0 1
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) 1 2 0 3
Eresus kollari (Rossi, 1846) 1 0 0 1
Eresus sandaliatus (Martini & Goeze, 1778) 4 2 0 3
Callilepis nocturna (Linné, 1758) 0 1 0 1
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) 1 5 0 4
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) 0 1 0 1
Gnaphosa opaca Herman, 1879 2 0 0 1
Micaria formicaria (Sundevall, 1831) 0 1 0 1
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 0 1 0 1
Bathyphantes approximatus (O. P.-Cambridge, 1871) 0 1 0 1
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Dismodicus bifrons (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Erigone atra Blackwall, 1833 1 1 0 1
Linyphia triangularis (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Microlinyphia pusilla (Sundevall, 1830) 0 1 0 1
Pocadicnemis pumila (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Theonina cornix (Simon, 1881) 1 0 0 1
Agroeca lusatica (L. Koch, 1875) 0 1 0 1
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 2 1 0 2
Alopecosa farinosa (Herman, 1879) 0 1 0 1
Aulonia albimana (Walckenaer, 1805) 0 1 0 1
Pardosa agrestis (Westring, 1861) 1 1 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 3 4 0 2
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) 9 13 0 7
Pardosa lugubris (Walckenaer, 1802) 1 1 0 1
Pardosa monticola (Clerck, 1757) 5 1 0 1
Pardosa palustris (Linné, 1758) 7 9 0 5
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 1 1 0 2
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 1 1 0 2
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 3 14 0 7
Pardosa saltans Töpfer-Hofmann, 2000 0 3 0 1
Pirata piraticus (Clerck, 1757) 8 28 0 2
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 0 1 0 1
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) 0 1 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 0 1 0 1
Ero aphana (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Zora manicata Simon, 1878 0 1 0 1
Zora spinimana (Sundevall, 1833) 0 2 0 2
Thanatus formicinus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) 1 0 1 2
Pholcus opilionoides (Schrank, 1781) 0 4 2 4
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) 0 1 1 2
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Asianellus festivus (C. L. Koch, 1834) 1 0 1 1
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 2 5 0 5
Heliophanus cupreus (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Heliophanus flavipes (Hahn, 1832) 1 0 0 1
Phlegra fasciata (Hahn, 1826) 1 0 1 2
Salticus scenicus (Clerck, 1757) 0 3 0 3
Sibianor aurocinctus (Ohlert, 1865) 1 1 0 2
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 1 0 0 1
Tetragnatha extensa (Linné, 1758) 1 1 0 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 1 1 1 3
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) 1 2 0 2
Phylloneta impressa (L. Koch, 1881) 3 1 0 2
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) 0 1 1 1
Theridion betteni Wiehle, 1960 0 1 0 1
Ebrechtella tricuspidata (Fabricius, 1775) 1 0 0 1
Misumena vatia (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) 1 2 1 2
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) 0 1 1 2
ProsevSamciSamiceMláďataNálezy
Acartauchenius scurrilis (O. P.-Cambridge, 1872) 0 1 0 1
Mermessus trilobatus (Emerton, 1882) 0 1 0 1
Piniphantes pinicola (Simon, 1884) 1 0 0 1
Walckenaeria simplex Chyzer, 1894 3 0 0 1
Zemní pastSamciSamiceMláďataNálezy
Eresus sandaliatus (Martini & Goeze, 1778) 3 0 0 1
Trogulus closanicus Avram, 1971 2 1 0 1
 SamciSamiceMláďataNálezy

Dle biotopu (107 použitých nálezů)
ovocné sady bez bylinné vegetaceSamciSamiceMláďataNálezy
Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) 0 2 0 1
Clubiona neglecta O. P.-Cambridge, 1862 2 1 0 1
Clubiona reclusa O. P.-Cambridge, 1863 1 0 0 1
Brigittea latens (Fabricius, 1775) 1 1 0 1
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Bathyphantes parvulus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Linyphia triangularis (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Pocadicnemis pumila (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Theonina cornix (Simon, 1881) 1 0 0 1
Agroeca lusatica (L. Koch, 1875) 0 1 0 1
Alopecosa farinosa (Herman, 1879) 0 1 0 1
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) 4 9 0 2
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 0 2 0 1
Zora spinimana (Sundevall, 1833) 0 1 0 1
Tibellus oblongus (Walckenaer, 1802) 1 0 1 2
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 1 2 0 2
Sibianor aurocinctus (Ohlert, 1865) 1 0 0 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 0 1 1 2
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) 1 1 0 1
Phylloneta impressa (L. Koch, 1881) 1 0 0 1
Misumena vatia (Clerck, 1757) 0 0 1 1
rákosiny a orobincové porosty stojatých vodSamciSamiceMláďataNálezy
Bathyphantes approximatus (O. P.-Cambridge, 1871) 0 1 0 1
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Dismodicus bifrons (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Erigone atra Blackwall, 1833 1 1 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 1 3 0 1
Pardosa palustris (Linné, 1758) 4 3 0 1
Pardosa prativaga (L. Koch, 1870) 0 1 0 1
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 1 0 0 1
Pirata piraticus (Clerck, 1757) 8 28 0 2
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 0 1 0 1
Trochosa ruricola (De Geer, 1778) 0 1 0 1
Zora spinimana (Sundevall, 1833) 0 1 0 1
Tetragnatha extensa (Linné, 1758) 1 1 0 1
Enoplognatha ovata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Neottiura bimaculata (Linné, 1767) 0 1 0 1
kamenité suti nižších polohSamciSamiceMláďataNálezy
Textrix denticulata (Olivier, 1789) 0 1 2 2
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) 0 1 0 1
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 0 1 0 1
Mermessus trilobatus (Emerton, 1882) 0 1 0 1
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 0 1 0 1
Pholcus opilionoides (Schrank, 1781) 0 1 1 2
Salticus scenicus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) 0 1 1 1
Theridion betteni Wiehle, 1960 0 1 0 1
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) 0 1 0 1
suché křovinySamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 0 1 0 1
Tegenaria silvestris (L. Koch, 1872) 1 0 0 1
Mangora acalypha (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) 1 0 0 1
Micaria formicaria (Sundevall, 1831) 0 1 0 1
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) 0 1 0 1
Pardosa palustris (Linné, 1758) 1 1 0 1
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 0 7 0 1
Thanatus formicinus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 0 2 0 2
Xerotermní travinobylinná společenstvaSamciSamiceMláďataNálezy
Hypsosinga albovittata (Westring, 1851) 0 1 0 1
Harpactea rubicunda (C. L. Koch, 1838) 1 0 0 1
Callilepis nocturna (Linné, 1758) 0 1 0 1
Drassodes lapidosus (Walckenaer, 1802) 0 2 0 1
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) 0 1 0 1
Pardosa bifasciata (C. L. Koch, 1834) 4 0 0 1
Pholcus opilionoides (Schrank, 1781) 0 3 0 1
Phlegra fasciata (Hahn, 1826) 0 0 1 1
Salticus scenicus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Sibianor aurocinctus (Ohlert, 1865) 0 1 0 1
Titanoeca quadriguttata (Hahn, 1833) 1 2 0 1
Zodarion germanicum (C. L. Koch, 1837) 0 0 1 1
travnaté stepiSamciSamiceMláďataNálezy
Hypsosinga albovittata (Westring, 1851) 0 1 0 1
Brigittea latens (Fabricius, 1775) 0 3 0 1
Eresus sandaliatus (Martini & Goeze, 1778) 3 0 0 1
Ero aphana (Walckenaer, 1802) 0 1 0 1
Pholcus opilionoides (Schrank, 1781) 0 0 1 1
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) 0 0 1 1
Evarcha arcuata (Clerck, 1757) 1 1 0 1
Salticus scenicus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Phylloneta impressa (L. Koch, 1881) 2 1 0 1
Ebrechtella tricuspidata (Fabricius, 1775) 1 0 0 1
Břehy tekoucích vodSamciSamiceMláďataNálezy
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Pardosa agrestis (Westring, 1861) 1 1 0 1
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 2 1 0 1
Pardosa palustris (Linné, 1758) 1 1 0 1
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 0 1 0 1
Xerolycosa miniata (C. L. Koch, 1834) 0 1 0 1
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 1 0 0 1
pastvinySamciSamiceMláďataNálezy
Argiope bruennichi (Scopoli, 1772) 0 1 0 1
Pardosa monticola (Clerck, 1757) 5 1 0 1
Pardosa palustris (Linné, 1758) 0 3 0 1
Pardosa saltans Töpfer-Hofmann, 2000 0 3 0 1
skalní stepi na jiných hornináchSamciSamiceMláďataNálezy
Eresus kollari (Rossi, 1846) 1 0 0 1
Eresus sandaliatus (Martini & Goeze, 1778) 1 2 0 2
suťové a roklinové lesySamciSamiceMláďataNálezy
Piniphantes pinicola (Simon, 1884) 1 0 0 1
Trogulus closanicus Avram, 1971 2 1 0 1
suché doubravySamciSamiceMláďataNálezy
Acartauchenius scurrilis (O. P.-Cambridge, 1872) 0 1 0 1
dubohabřinySamciSamiceMláďataNálezy
Walckenaeria simplex Chyzer, 1894 3 0 0 1
 SamciSamiceMláďataNálezy

Česká arachnologická společnost © 2008-2018